Predstavenstvo informuje

 

Novoročný koncert Dychového orchestra ZUŠ PB

15.02.2012 - Admin

Postrehy a dojmy z Novoročného koncertu DO ZUŠ PB ..viac..

Novoročný koncet nového člena ZDHS - Považskej Veselky

30.01.2012 - Admin

Novoročný koncert Považskej Veselky ..viac..

PF 2012 praje admin@zdhs.sk

21.12.2011 - Admin

Požehnané Vianoce a veľa šťastia v Novom Roku všetkýcm členom a priateľom ZDHS. ..viac..

DYCHFEST ZDHS 2010 v znamení 20.výročia ZDHS a 25. výročia Slávností DH a mažoretiek Slovenska.

17.08.2010 - Admin

V dňoch 21. a 22. augusta sa v malokarpatskej obci Vištuk uskutoční už 18. putovný ročník Dychfestu ZDHS. V dvoch dňoch tohto významného podujatia Združenia dychových hudieb Slovenska sa predstaví v sobotu výber dychových hudieb z Bratislavského kraja a v nedeľu z celého Slovenska s populárnou moravskou kapelou GLÓRIA na záver podujatia. Podujatie Dychfestu sa nesie v znamení 20. výročia vzniku ZDHS a DH Vištučanka a pri tejto pripomienke budú odovzdané výročné ceny ZDHS, pamätné plakety k výročiu a odmeny NOC. Tiež pri tejto príležitosti bude slávnostne uvedená do života kniha Mgr. Adama Hudeca " To bola Malokarpatská kapela" Všetkých priaznivcov dobrej dychovej hudby pozývame srdečne na toto podujatie. Vitajte vo VIŠTUKU. ..viac..

Tvrdošín a DH Tvrdošanka oslávili malé výročia vzniku dychovej hudby a festivalu FORDYCH Tvrdošín

17.08.2010 - Admin

Dňa 18.7. 2010 sa v Tvrdošíne oslavovalo malé jubileum vzniku DH Tvrdošanky a festivalu DH FORDYCH Tvrdošín. Podnet k vzniku DH a aj k vzniku festivalu vyšiel od kapelníka Tvrdošanka Daniela Kolejáka a za pomoci mesta Tvrdošín a jeho primátora vznikla na Orave nová dychová hudba a Nový festival. Tvrdošanka, ako samostatný spolok je aj členom ZDHS a súčasný kapelník bol zvolený za výkonného predsedu ZDHS v Žilinskom kraji. Akcia bola úspešná, pri peknom počasí a dobrej dychovej hudbe. Fotopostrehy z akcie vám prinášame v rubrike Predstavenstvo informuje a aj v rubrike Spolky informujú. ..viac..

Kesanka a Mrchane koncertovali v Tatrách

21.07.2010 - Admin

Tretí júlový týždeň bol koncertným i rekreačným týždňom Kesanky a Mrchaní z Bánova v Tatrách. Pri svojich koncertných vystúpeniach v Hoteli Átrium v Novom Smokovci, stihli aj rekreačné výlety po okolí. Pre návštevníkov hotela, ale i Tatier pripravili pestré koncertné vystúpenia aj s neopakovateľným Mrchanským humorom. Viditeľne potešení poslucháči sa im za to odvďačili úprimným potleskom. ..viac..

11. ročník seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov DH v Omšení v plnej spokojnosti

17.07.2010 - Admin

V dňoch 3.-9.7.2010 sa uskutočnil ročník Seminára mladých talentov inštrumentalistov a spevákov dychovej hudby, ktorý sa konal tak ako vždy v zariadení hudobného fondu v Bellovom dome v Omšení. Jedenásty ročník sa pri plnej účasti zameral na individuálnu prípravu nových sólistov inštrumentalistov a spevákov, prípravu, výber a zodpovedný nácvik repertoáru na koncerty pri tvorivej dielni NOC, ktorá sa tohto roku bude konať opäť v Omšení od 17.8. - do 21.8. s koncertmi v obci Omšenie, Dolná Poruba, v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Na záver pobytu na TVD vystúpi DOMT v rámci pódia mladých na Dychfeste ZDHS 2010. vo Vištuku v nedeľu 22.augusta. ..viac..

Uskutočnil sa spomienkový 19. ročník Slovenského tanga v Bardejove

15.07.2010 - Admin

V dňoch 26. a 27. júna sa uskutočnil spomienkový 19. ročník podujatia "SLOVENSKÉ TANGO BARDEJOV 2010". V dvojdňovom podujatí sa predstavili dychové hudby : Kesanka z Bánova, Drotári z Dolnej Súče, Lieskovanka z Horného Lieskova, Kodurka z Košíc a banícky dychový orchester z Poľska. Korenistý hudobný humor priniesla humorno-spevácka skupina MRCHANE z Bánova. Podujatie sa nieslo tiež v znamení pripomienky 20. výročia vzniku ZDHS a tak počas podujatia boli udelené pamätné plakety ZDHS a cena ZDHS 2010. Podujatie pri dobrom počasí dýchalo po oba dni skvelou a neopakovateľnou atmosférou. ..viac..

MLDH Bánovčanka s mažoretkami TINA predviedli úspešný show program na festivale vo Viedni.

01.07.2010 - Admin

Tradičné podujatie rakúskeho zväzu dychových hudieb za účasti aj Slovenska! V dňoch 4.6.-6.6.2010 vo Viedni na 31. Österreichisches Blasmusikfest. Spolu s Bánovčankou sa na tomto veľkolepom dychovkárskom sviatku zúčastnili i Mažoretky Tina Bratislava. Spolu predviedli vtipný show program v dramaturgii a réžii ČP ZDHS Mgr. Adama Hudeca s využitím hudby slovenských autorov. ..viac..

Festival majstrov dychovej hudby 2010 za réžie obce a DH Maguranky opäť v Kanianke

08.06.2010 - Admin

V nedeľu 26. júna 2010 odštartuje na ihrisku v Kanianke opäť prehliadka majstrov dychovej hudby za účasti domácich i zahraničných Majstrov. Na programe je aj nestor majstrov DH MORAVANKA a mladšie vydanie majstrov DH Vlado Kumpán a jeho muzikanti. Príďte a odneste si nevšedné umelecké zážitky z jedinečného podujatia na Slovensku. Vitajte v Kanianke! ..viac..

Stránkovanie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Generačný čas: 18.548011779785ms, CMS system created by mr.Puetro0