Predstavenstvo informuje

 

Festival majstrov dychovej hudby 2010 za réžie obce a DH Maguranky opäť v Kanianke

08.06.2010 - Admin

Po skúšobnom ročníku Festivalu majstrov DH v roku 2009 o ktorom sme Vám priniesli aj spravodajstvo na tejto stránke a v tejto rubrike si Vás dovoľujeme srdečne pozvať na pokračovanie tohto jedinečného počinu, ktorého autorom je Mgr. Jozef Baláž a jeho DH Maguranka za výdatnej podpory a pochopenia obce Kanianka a s prispením programu cezhraničnej spolupráce. Podujatie sa koná aj v rámci pripomienky 60. výročia vzniku DH MAGURANKA a prináša to najlepšie s čím sa na poli dychovej hudby môžeme stretávať. Prajeme príjemné umelecké zážitky a pocity spokojnosti z dobrej dychovej hudby.  (DH Maguranka a obec Kanianka)

Plagát na stiahnutie       Viac informácií aj na www.maguranka.sk


Prinášame Vám zopár postrehov a fotografií z tohoročného úspešného podujatia.

Viac fotografií z atmosféry si môžete pozrieť na adrese:       http://picasaweb.google.cz/hlavacek3/KaniankaJa?feat=directlink

Ponúkame Vám aj na stiahnutie MP3 reláciu Rádia REGINA BB " Kapela Hraj"  o tomto podujatí z dielne redaktora DH Ľuboša Kovačecha

 

Dňa 27.6. 2010 sa uskutočnil 2.ročník festivalu „Majstri dychovej hudby“ v malebnej oblasti Kanianka pri Prievidzi.

Tento festival, ktorá sa zrodil v minulom roku sa stáva ojedinelým na celom Slovenku, hlavne zásluhou Mgr. Jozefa Baláža – hudobného skladateľa, dirigenta a predsedu ZDHS Trenčianskeho kraja a obce Kanianka. Na druhom ročníku sa opäť vystriedalo množstvo kvalitných kapiel, ktoré si svojím repertoárom získalo publikum. Okrem tradičným poliek a valčíkov, sólových orchestrálnych skladieb, zazneli aj  skladby tanečného charakteru. Zaujímavé na tomto festivale dychových hudieb je, že publikum tvorilo množstvo mladých ľudí, v čom možno tušiť ďalšiu perspektívu  a budúcnosť dychovej hudby.

Festivalu sa zúčastnili laureáti a majstri národných i medzinárodných súťaží a majstrovstiev a to dychové hudby: Hodrušanka, Straňanka, Moravanka, Maguranka  a Vlado Kumpán a jeho muzikanti, ktoré, akože ináč podali vynikajúci výkon.

Atmosféru tohto festivalu využilo aj Združenie dychových hudieb Slovenska a pri pripomienke 20. výročia svojho vzniku odovzdalo DH Maguranke udelené ocenenia a to: Ďakovný list NOC, „Cenu ZDHS 2010“ a pamätné plakety Róbertovi Vážanovi a Jozefovi Hepnerovi. Ocenenia odovzdal čestný predseda ZDHS Mgr. Adam Hudec. ktorý sa stal aj spolu-krstným otcom nového CD Maguranky.

     Priaznivci dychovej hudby si prišli na svoje. Širokú verejnosť tento festival očaril, čo preukázala už svojou prítomnosťou a zhodnotením festivalu na vysokej úrovni.  Festivalu sa zúčastnilo 1 400 ľudí z celého Slovenska,  čo je o 500  viac oproti minulému roku. Taktiež študentov hudby, aktívnych hráčov v kapelách,   mohol tento obrovský zážitok v podaní kvalitných dychoviek len povzbudiť a dodať im viac elánu v zotrvávaní a zvyšovaní umeleckej úrovne dychovej hudby na Slovensku.

     S nadšením a  radosťou, už teraz sa tešíme na 3. ročník festivalu Majstrov dychových hudieb v Kanianke, ktorý dúfajme, že sa o rok uskutoční.

                                                                                                                                      Anna Brezániová DH Fatranka


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Generačný čas: 20.179986953735ms, CMS system created by mr.Puetro0