Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

DH VLČOVANKA oslávila svojich 35.rokov trvania s MISTŘÍŇANKOU

20.05.2009 - Admin

   Je podvečer 15. máj 19,00 hod. a sála kultúrneho domu v Dolej Súči je zaplnená do posledného miesta. Čože sa deje? Začína avizovaný spoločný koncert dvoch vynikajúcich hudobných telies slovenskej dychovej hudby VLČOVANKY a známej moravskej dychovej hudby MISTŘÍŇANKY. Komu, že to hrajú? Koncert je tak trochu gratuláciou k 35. ročnej umeleckej ceste Vlčovanky, ktorá sa za roky svojho účinkovania môže popýšiť svojimi umeleckými úspechmi, zatiaľ ôsmimi vydanými CD nosičmi aj s pesničkami a skladbami z vlastnej autorskej dielne, úspešnou propagáciou slovenskej dychovej hudby doma i v zahraničí, prezentáciou v slovenskom rozhlase aj televízii, trvalou obľúbenosťou u poslucháčov a svojou najväčšou trofejou, kedy ako zatiaľ jediná zahraničná kapela získala v roku 2000 laureátstvo na medzinárodnej súťaži ZLATÁ KŘÍDLOVKA v Hodoníne.

   Koncert oboch vynikajúcich kapiel sa deje na jednom javisku vždy na striedačku a vo svojom celkovom priebehu nadobúda na gradácii, ako správne predvedené poco crescendo a poco accelerando až do úplného záveru koncertu, spoločným predvedením populárnej skladby Neďaleko od Trenčína, kde už spieva aj celá sála kultúrneho domu. Tesne pred záverom koncertu začínajú gratulácie k výročiu Vlčovanky. Začiatok obstaráva nevtieravým spôsobom Mistříňanka a Anton Pavluš, ktorý vraví, že má 61 a verí že príde Vlčovanke o 35. rokov na 70 popriať. Poprajme mu aby sa mu to aj splnilo. Potom nasledujú gratulácie a odovzdania ocenení od predsedu ZDHS Jána Jamrišku, prezidenta Spolku priateľov dychovej hudby a čestvého držiteľa ceny HF Karola Pádivého Mgr. Jaroslava Pádivého,  zástupcu primátora mesta Trenčín a kapelníka DH Textilanka Tomáša Vaňu, kapelníka DH Drietomanka Jaroslava Múdreho ml., kapelníka DH Bodovanka Milana Horňáčka a ďalších priaznivcov tejto sympatickej DH, ako aj prítomného bývalého hlavného dirigenta VH Trenčín, ktorý práve v roku 2000 doviedol túto kapelu k víťazstvu na súťaži  "ZLATÁ KRÍDLOVKA".  Po skončení nezabudnuteľného koncertu priam nabitého skvelými výkonmi muzikantov i spevákov oboch dychových hudieb a množstvom pekných pesničiek i orchestrálnych skladieb končiacich zimomriavky vyvolávajúcim predvedením folklórnej fantázie Karola Pádivého Hore Váhom - Dolu Várom, sa priazdnici a hostia stretávajú na malej recepcii. Tu pri osobných gratuláciách, stretnutiach a rozhovoroch doznieva vykúzlené čaro večera, kde sme sa opäť stretli s dobrou dychovou hudbou a príjemnou atmosférou. Nech je teda aj týcho pár slov doznievajúcou gratuláciou k 35. rokom trvania VLČOVANKY.

Ján Jamriška - predseda ZDHS

Generačný čas: 19.007921218872ms, CMS system created by mr.Puetro0