Predstavenstvo informuje

 Milé deti a mládež,

máte menej ako 18 rokov a baví vás hra na dychový nástroj, bicie, spievate, alebo chcete tancovať v mažoretkovom súbore?    

Pokiaľ ste odpovedali áno, tak Združenie dychových hudieb Slovenska s podporou Fondu na podporu umenia, SOZA a Národným osvetovým centrom, ako odborným garantom,  v tomto roku opäť plánuje pre vás usporiadať tradičné tvorivé dielne v Rekreačnom stredisku Tesáre - Nové Mlyny (link tu).

Termín je od 13. do 20. augusta 2022. Bližšie informácie a prihlášku s prílohami nájdete po kliknutí na ikony.

 

prihláška na TVD
       

Rádio DEVÍN malo na programe živé vysielanie o dychovej hudbe

31.03.2013 - Admin

Živá relácia o dychovke a s dychovkou.

 

      Na požiadanie redaktora a moderátora Jána Sklenu a spolumoderátora a trombonistu Jozefa Chorváta sme sa zúčastnili dvojhodinovej relácie živého vysielania o dychovke a s dychovkou. V štúdiu sme sa zišli dvaja Tomáš Obola z DH Močenská kapela a Ján Jamriška za ZDHS. Pozvaná Mirka Sandtnerová – Záhumenská bohužiaľ pre náhle ochorenie sa nemohla v tejto relácii uplatniť svoje skúsenosti z dychovou hudbou a tak sme sa s otázkami pánov moderátorov museli popasovať sami. Všetko sa samozrejme do tejto relácie i keď bola dosť dlhá nevošlo, ale môžete si zo záznamu vypočuť, čo sa vošlo a čo nie. Môžete nám aj napísať svoje pripomienky a keďže sme si sľúbili aj nejaké pokračovanie, bude ich kde prezentovať. Už vopred ďakujeme za nápady o čom by sme mali prednostne v rámci úspešného rozvoja dychovky a možností jej podpory rozprávať v prípadnom ďalšom vysielaní rádia DEVÍN.  Chceme sa aj touto cestou poďakovať redaktorovi a moderátorovi Jánovi Sklenovi, ktorého síce viac oslovuje džezová a swingová hudba, ale všimol si toho aj so svojim spolumoderátorom večera Jožkom Chorvátom – hrajúcim džezovú a swingovú hudbu, že dychovka nemá v súčasnosti na ružiach ustlané a treba jej pomôcť, kde a ako sa len dá. Veríme, že tento večer sa našlo pár poslucháčov, ktorých táto problematika zaujala a majú dychovú hudbu radi, lebo má stále čo povedať aj mladým ľuďom a rozhodne nepatrí na okraj záujmu spoločnosti normálnych poslucháčov.  

     V priloženom zázname v MP3 si môžete vypočuť celý záznam z archívu rozhlasu. Pre nerušené počúvanie a zvukovú kulisu odporúčame stiahnuť si tento záznam do PC a potom si ho prehrať.  Je aj viac času na prípadné hodnotenie, pripomienky a nápady, ktoré nám môžu v budúcnosti pomôcť.

 VNT_dychovka_15.03.2013

Archívny záznam živej dvojhodinovej relácie o dychovej hudbe rádia DEVÍN z 15. marca 2013  s moderátormi Jánom Sklenom,  Jozefom Chorvátom a účastníkmi Jánom Jamriškom a Tomášom Obolom.


Ešte pár foto z prostredia moderátorov, pre spoznanie tých, ktorých zaujíma aj dychovka.

             

Generačný čas: 15.199899673462ms, CMS system created by mr.Puetro0